X Jubileuszowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości

14 listopada w Drzonkowie rozegrano X Jubileuszowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości. Był to najliczniejszy turniej szachowy w roku 2021, który rozegrano w województwie lubuskim. Startowało 142 zawodniczek i zawodników z 3 federacji: Polska, Ukraina i Białoruś.

W grupie A zwyciężył Grzegorz Murawski (Kożuchów) przed Karolem Kuczą (Zielona Góra) i Dariuszem Bielińskim (Lubsko).

Najlepszą zawodniczką była Maja Ziobrowska (Sulechów).

Najlepsi juniorzy:
– do lat 18 – Kamil Dzida (Gorzów Wlkp.)
– do lat 14 – Maja Ziobrowska
– do lat 12 – Antoni Komendecki (Legnica)
– do lat 10 – Gabriel Karaszewski (Legnica).

Najlepszy zawodnik powyżej 60 lat – Józef Kaźmierski (Zielona
Góra).

Szczegółowe wyniki grupy A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2771/results.html?l=pl&tb=10_

W grupie B na podium stanęli: Wiktor Milczanowski (Lubsko), Gałczyński Maksymilian (Białołęka) i Sebastian Jakubowski (Niwiska).

Najlepszą juniorką została Julia Stasiak (Swięciechowa).

Najlepsi juniorzy:
– do lat 12 – Wiktor Milczanowski,
– do lat 10 – Mikołaj Leśniak (Sulechów),
– do lat 8 – Oliwier Bobrowski (Niwiska).

Szczegółowe wyniki grupy B: 

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2772/results.html?l=pl&tb=10_

Informacja w Radio Zielona Góra: 

https://www.rzg.pl/190825/grzegorz-murawski-wygrywa-niepodleglosciowy-turniej-szachowy/

GRATULACJE dla zwycięzców i dla wszystkich uczestników!

X Jubileuszowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości

14 listopada (niedziela) w godz. 10.30-14.30 zapraszamy do Drzonkowa (dzielnica Zielonej Góry) na X Jubileuszowy Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości.
Turniej A będzie liczony do rankingu FIDE w szachach błyskawicznych.

Listy startowe:

Grupa A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2771/results.html?l=pl&tb=2_

Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2772/results.html?l=pl&tb=2_

Regulamin: https://drive.google.com/file/d/1xY5-gpC6AQ_Hb7LHWLSO2Kbfsj1XhhJc/view

Oprócz pucharów i nagród finansowych i upominków przygotowaliśmy niespodziankę: Każdy uczestnik turnieju w grupie A oraz w grupie B otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom z okazji Jubileuszu X-lecia Turnieju z okazji Święta Niepodległości.
Prosimy o wcześniejsze zapisanie się, gdyż mamy limit osób grających – maksymalna ilość grających w sumie w grupach A + B = 100.
Zgłoszenie uczestnictwa należy przesłać do dnia 13 listopada (chyba, że wcześniej zamkniemy listy zgłoszeń) na adres: mmatlak@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 509 641 130 lub poprzez formularz zgłoszeń na stronie chessarbiter.com

X Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar Bachusa – wyniki

19 września w Drzonkowie zakończył się X Turniej o Puchar Bachusa.
Uczestniczyło 101 osób z 3 federacji, w tym 12 zawodniczek.

 

W grupie A zwyciężyli: Nikolai Aliavdin (Białoruś, Zielona Góra), Tomasz Lambrecht (ŻKSz Żary), Grzegorz Murawski (KSz Odrodzenie Kożuchów), Piotr Nowicki (Zielona Góra) i Maciej Statucki (UKS SP3 w Bogatyni).

Najlepsze zawodniczki – Paulina Raczykowska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.), Sara Gać-Mytych (KS Korona Zakrzewo), Ewa Balcerczak (KSGU TĘCZA Krosno Odrz.).
Najlepszy zawodnik powyżej 50 lat – Józef Kaźmierski (Zielona Góra).
Najlepszy junior do lat 18 – Tomasz Lambrecht (ŻKSz Żary).
Najlepszy junior do lat 14 – Mateusz Lewandowski (UKS OPP Toruń).

Zwycięzcy grupy B: Mikołaj Paszke (KSGU TĘCZA Krosno Odrz.), Jan Czyżewski (ŻKSz Żary), Antoni Jabłoński (Akademia Szachowa Zielona Góra).

Najlepsze juniorki: Zuzanna Kamińska (KSGU TĘCZA Krosno Odrz.), Julia Gancarz (GKSz Gubin), Sandra Bidna (Zielona Góra).

Najlepsi juniorzy:
– do lat 12 – Jan Czyżewski (ŻKSz Żary)
– do lat 10 – Oleksandr Levytskyi (KSGU TĘCZA Krosno Odrz.)
– do lat 8 – Nikodem Ford (NASZACH Nowy Tomyśl).

Szczegółowe wyniki:

Grupa A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3424/results.html?l=pl&tb=10_

Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1278/results.html?l=pl&tb=10_

GRATULUJEMY i DZIĘKUJEMY za udział!

11 września w Sulechowie zakończyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów i Młodzików.

 

Medaliści:

Juniorki do lat 8: Lena Szymonowicz (ŻKSz Żary),

Gabriela Murawska (KSz Odrodzenie Kożuchów),

Antonina Strochalska (ŻKSz Żary).

Juniorzy do lat 8: Marcel Kowalski (KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Witold Leniec ((KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Piotr Ratowicz (Zielona Góra).

Juniorki do lat 10: Aleksandra Mataczyna (KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Maria Juszczyńska (GKSz Gubin),

Duś Dominika (KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie).

Juniorzy do lat 10: Wojciech Ziobrowski (KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Jakub Lewek (KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Bartosz Gruszewski (STMGK Strzelce Krajeńskie).

Juniorki do lat 12: Zuzanna Kamińska (KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie),

Julia Gancarz (GKSz Gubin),

Nadia Wojciechowska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.).

Juniorzy do lat 12: Jakub Chmielewski (ŻKSz Żary)

, Olivier Wilangowski (Gorzów Wlkp.),

Aleksander Kowalski (KSz Stilon Gorzów Wlkp.).

Juniorki do lat 14: Maja Ziobrowska (KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Zuzanna Błaszków (GKSz Gubin).

Juniorzy do lat 14: Paweł Łochiński (KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Jakub Krutow (KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Tobiasz Grabowski (ŻKSz Żary).

Jniorki do lat 16: Patrycja Wiśniewska (KSz Sulechów).

Juniorzy do lat 16: Michał Grzebieniowski (KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Mikołaj Paszke (KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie),

Maciej Paluta (STMGK Strzelce Krajeńskie).

Juniorki do lat 18: Julia Kudlak (KSGU Tęcza Krosno Odrzańskie).

Juniorzy do lat 18: Maksymilian Majdański (KSz Stilon Gorzów Wlkp.),

Tomasz Lambrecht (ŻKSz Żary),

Mateusz Górkiewicz (ŻKSz Żary).

GRATULUJEMY!

Otwarte Mistrzostwa Juniorów woj. lubuskiego

ZAPRASZAMY do Sulechowa na Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Juniorów.
Sobota 11 września godz. 9.00.  Liceum Ogólnokształcące w Sulechowie, ul. Licealna 10. 

4 grupy:

Juniorki i juniorzy do 8 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2349/results.html?l=pl&tb=2_

Juniorki i juniorzy 9-10 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2470/results.html?l=pl&tb=2_

Juniorki i juniorzy 11-12 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2347/results.html?l=pl&tb=2_

Juniorzy i juniorki 13-18 lat: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2348/results.html?l=pl&tb=2_

Regulamin: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_2349/file1.pdf

Efektowne puchary i medale dla chłopców i dziewcząt w grupach do 8, 10, 12, 14, 16 i 18 lat.
ZAPRASZAMY do wcześniejszych zapisów.

X JUBILEUSZOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR BACHUSA

19 września (niedziela) w godz. 10.30-14.00 zapraszamy do Drzonkowa (dzielnica Zielonej Góry) na X Jubileuszowy Turniej Szachowy o Puchar Bachusa.
Turniej A będzie liczony do rankingu FIDE w szachach błyskawicznych.

Listy startowe:

Grupa A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3424/results.html?l=pl&tb=2_

Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1278/results.html?l=pl&tb=2_

Regulamin: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3424/regulations.html?l=pl

Oprócz pucharów i nagród finansowych i upominków przygotowaliśmy niespodziankę: Każdy uczestnik turnieju w grupie A oraz w grupie B otrzyma pamiątkowy medal oraz dyplom z okazji Jubileuszu X-lecia Turnieju Bachusa.

Prosimy o wcześniejsze zapisanie się, gdyż mamy limit osób grających.

W lipcu i sierpniu w Szkole Podstawowej nr 1 w Zielonej Górze rozegrano 7 turniejów klasyfikacyjnych „Magnusik”.

Wypełniono następujące kategorie:

– norma na I kategorię – 1 osoba

– II kategoria – 1 osoba

– III kategoria – 11 osób

– IV kategoria – 12 osób

– V kategoria – 21 osób.

Uczestnicy wakacyjnych turniejów otrzymali 21 pucharów i ponad 140 medali.

Gratulujemy i dziękujemy za udział!

 

Wakacyjne turnieje na kategorie „Magnusik”

Zapraszamy na wakacyjne turnieje Magnusik, w których można podwyższyć kategorie szachowe zarówno okręgowe, jak i centralne!
Turnieje będą w trzech grupach o zbliżonym rankingu uczestników.
Gramy w Zielonej Górze w Szkole Podstawowej nr 1, ul. Wyszyńskiego 17 w soboty 24.07.2021 r., 31.07.2021 r., 07.08.2021 r. 14.08.2021 r. w godz. 9.00-14.0
0.

Można zdobyć kategorie szachowe: V, IV, III, II, II+, I, I+ i I++.
ZAPRASZAMY 🙂
1. Turniej dla zawodników z kategorią szachową II, II+, I i I+ kat. oraz zawodniczek z I i I+ (można uzyskać normy na I kat. i kandydata na mistrza). 
Turniej trwa 4 dni: 24.07.2021 r., 31.07.2021 r., 07.08.2021 r. 14.08.2021 r. w godz. 9.00-15.00.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1758/results.html?l=pl&tb=2_

2. Dwa turnieje dla zawodników z IV i III kat. oraz zawodniczek z II kat. szachową (można uzyskać III i II kat. szachową oraz dla zawodniczek II+). 
Turnieje trwa 2 dni.

Pierwszy odbędzie się w soboty 24.07.2021 r. oraz 31.07.2021 r w godz. 9.00-14.00.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1742/results.html?l=pl&tb=2_

Drugi odbędzie się w soboty 7.08.2021 r. oraz 14.08.2021 r w godz. 9.00-14.00.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1743/results.html?l=pl&tb=2_

3. Cztery turnieje dla zawodnicze i zawodników bez kategorii szachowej i z V kat. (można uzyskać V i IV kat. szachową). 
Turnieje trwa 1 dzień.

Pierwszy odbędzie się w sobotę 24.07.2021 r. w godz. 9.00-13.30.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1737/results.html?l=pl&tb=2_

Drugi odbędzie się w sobotę 31.07.2021 r. w godz. 9.00-13.30.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1738/results.html?l=pl&tb=2_

Trzeci odbędzie się w sobotę 7.08.2021 r. w godz. 9.00-13.30.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1739/results.html?l=pl&tb=2_

Czwarty odbędzie się w sobotę 14.08.2021 r. w godz. 9.00-13.30.
Lista startowa: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1740/results.html?l=pl&tb=2_

Zgłoszenia mailowo na adres: mmatlak@gmail.com lub poprzez stronę www.chessarbiter.com względnie telefonicznie pod numerami: 509 641 130 lub 605 358 117. 
Możliwe są też zapisy na sali gry do 20 minut przed rozpoczęciem zawodów w przypadku wolnych miejsc.

Dla trzech pierwszych zawodników puchary. Dla każdego uczestnika turnieju pamiątkowy medal. Ponadto upominki dla najlepszej zawodniczki i najlepszych juniorów do 8, 10, 12, 14 i 18 lat.
 

Czytaj więcej Wakacyjne turnieje na kategorie „Magnusik”

Czerwcowe turnieje szkoleniowo-klasyfikacyjne „Magnusik”

W Domu Harcerza w Zielonej Górze rozegrane zostałturnieje klasyfikacyjno-szkoleniowe „Magnusik”.
W trzech turniejach wyższe kategorie wypełniło aż 28 zawodniczek i zawodników!
Gratulujemy!

 

1. Dla zawodników z IV i III kat. oraz zawodniczek z II kat. szachową. Turniej trwał 2 dni: w soboty 12.06.2021 r. i 19.06.2021 r.

Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1163/results.html?l=pl&tb=10_

Uzyskane kategorie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1163/results.html?l=pl&tb=7_

 

2. Dla zawodników bez kategorii szachowej i z V kat. Turniej trwał 1 dzień: w sobotę 12.06.2021 r.

Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1164/results.html?l=pl&tb=10_

Uzyskane kategorie:  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1164/results.html?l=pl&tb=7_

 

3. Dla zawodników bez kategorii szachowej i z V kat. Turniej trwał 1 dzień: w sobotę 19.06.2021 r.

Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1175/results.html?l=pl&tb=10_

Uzyskane kategorie: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1175/results.html?l=pl&tb=7_

 

Czerwcowe Turnieje dla Dzieci i Młodzieży Zielony Mat

W czerwcu organizujemy wiele turniejów „na żywo”, co jest pewnym odreagowaniem po kilku miesiącach przymusowej gry w turniejach on-line.
 
Rozegraliśmy 3 turnieje dla dzieci i młodzieży do lat 14 Zielony Mat, w których startowało w sumie 79 młodych zawodniczek i zawodników.

1.) Zielony Mat. Grupa A.
Zielona Góra, 5 czerwca 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 1.
Na podium stanęli: Jakub Chmielewski, Tobiasz Grabowski (obaj Żary) i Marcel Misiek (Polkowice).
Wyniki:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1161/results.html?l=pl&tb=10_

2.) Zielony Mat. Grupa B.
Zielona Góra, 5 czerwca 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 1.
Triumfowali: Gracjan Ligenza (Sulechów), Wiesław Dyl i Piotr Maciejewski (obaj Zielona Góra).
Wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/ti_1162/results.html?l=pl&tb=10_

3.) Zielony Mat. Grupa B.
Zielona Góra, 11 czerwca 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 2.
Zwyciężył Jakub Urkiel przed Łukaszem Franczykiem i Hubertem Triczką (wszyscy z Zielonej Góry).

 
 
Wszyscy uczestnicy Zielonych Matów oprócz pucharów, dyplomów i upominków otrzymali pamiątkowe złote medale Zielonego Mata, bo wszyscy są zwycięzcami 🙂
GRATULUJEMY więc nie tylko zwycięzcom, ale i pozostałym uczestnikom Zielonego Mata!

GALERIA