Turnieje on-line

Turnieje on-line na platformie lichess.org
Zapraszamy juniorów i seniorów do udziału w weekendowych turniejach Fundacji. W każdą sobotę i w każdą niedzielę o godz. 18.00 odbywają się turnieje. Wystarczy zapisać się do klubu: https://lichess.org/team/fundacja-mistrzostwa-szachowego
Wstęp wolny, turnieje bez wpisowego.
Ważniejsze informacje:

– w każdym turnieju wszyscy grają w jednej grupie, zarówno dorośli jak i juniorzy
– preferowane tempo gry: 5 minut + 3 sekundy/posunięcie (w soboty) oraz 3 minuty + 2 sekundy/posunięcie (w niedziele)
– o kolejności miejsc decyduje liczba zdobytych punktów, a w dalszej kolejności punkty pomocnicze wg algorytmu na stronie lichess.org·    

 – zawodnicy zobowiązani są przestrzegania zasad fair-play i deklarują brak pomocy osób trzecich oraz korzystania z silników komputerowych bądź innego wsparcia w trakcie rozgrywanych partii
– organizator ma prawo zdyskwalifikować zawodnika z tych i kolejnych zawodów za używanie niedozwolonego dopingu, po uprzednim sprawdzeniu jego partii, oraz ma prawo do podania tego faktu do publicznej wiadomości

– informacje turniejowe będą publikowane na stronie www.fundacjamszach.zgora.pl/ oraz na Facebook-u Fundacji Mistrzostwa Szachowego.

Zdrowych, Radosnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzy Zarząd Fundacji Mistrzostwa Szachowego

Informacja o turniejach on-line Fundacji Mistrzostwa Szachowego w roku 2020

W roku 2020 zorganizowaliśmy 32 turnieje na platformie lichess.org .

Rywalizowało 81 zawodniczek i zawodników (według stanu z dnia 22 grudnia 2020), którzy dołączyli do Klubu Fundacji Mistrzostwa Szachowego. Zawodnicy pochodzili głównie z Zielonej Góry, ale i z całego województwa lubuskiego.

https://lichess.org/team/fundacja-mistrzostwa-szachowego

Turnieje odbyły się w następujących dniach:25 i 26 kwietnia; 2, 3, 9, 10, 16, 17, 23, 24, 30 i 31 maja; 6, 7, 13, 14, 20 i 21 czerwca; 24 października; 7, 11, 14, 21, 22, 28, 29 listopada; 5, 6, 12, 13, 19 i 20 grudnia.

Wszystkie turnieje odbywały się bez wpisowego, w części z nich zapewniliśmy skromne nagrody (puchary, statuetki, medale, upominki). Rywalizacja szachistów on-line odbyła się dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Zielona Góra.

W przyszłym roku planujemy kontynuowanie turniejów on-line.

„Magnusik” Turniej szkoleniowo-klasyfikacyjny

12 grudnia w Domu Harcerza w Zielonej Górze rozegrano Turniej klasyfikacyjno-szkoleniowy „Magnusik”, w którym 20 uczestników walczyło o zdobycie kategorii szachowej.
7 zawodników uzyskało wyższą kategorię:
Gratulujemy!

Tym razem puchary i medale powędrują do zawodniczek i zawodników bez kategorii i z V kategorią.
Zapraszamy w sobotę 12 grudnia w godz. 8.50-13.00 do Domu Harcerza w Zielonej Górze na turniej klasyfikacyjny, w którym można zdobyć V i IV kategorie.
Ilość grających ograniczona jest do 16 osób.
Regulamin: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3834/regulations.html?l=pl
Lista startowa:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3834/results.html?l=pl&tb=2_

 

21 listopada w MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyła się kolejna edycja turnieju „Zielony Mat”.

W ostatnim okresie rozegrano 2 turnieje Zielonego Mata.
6 listopada w SP-2 w Zielonej Górze rozegrano Turniej Zielonego Mata (grupa B). Grały dzieci z klas 1-3.
Zwyciężyła Sandra Bidna przed Dawidem Małachowskim i Adamem Olejarzem (wszyscy z Zielonej Góry). GRATULACJE!
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3568/results.html?l=pl&tb=10_

21 listopada w MCKiE „Dom Harcerza” w Zielonej Górze odbyła się kolejna edycja turnieju „Zielony Mat”.
Rezultaty grupy A liczone były do rankingu FIDE w grze błyskawicznej.
Na podium znaleźli się: Maja Ziobrowska (Sulechów), Jacek Skrzypczak i Olaf Lewandowski (obaj Zielona Góra).
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3700/results.html?l=pl&tb=10_
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć 

IX Turniej Szachowy z okazji Święta Niepodległości Niedziela 15.XI godz. 11.15-14.45.

W niedzielę 15 listopada w Drzonkowie-Zielona Góra rozegrano IX Turniej z okazji Święta Niepodległości.

czytaj….

W grupie A zwyciężył Karol Kucza (Zielona Góra) przed Franciszkiem Serneckim (Wrocław) i Nikolajem Aliavdinem (Zielona Góra).
Wśród zawodniczek najlepszą okazała się Julia Samol (Leszno), a najlepszym zawodnikiem powyżej 60 lat został Józef Kaźmierski (Zielona Góra).
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3545/results.html…
W grupie B na podium stanęli: Kamil Tomaszewski (Żary), Filip Krakowiak (Święciechowa) i Jan Czyżewski (Zielona Góra). Najlepszą juniorką została Julia Stasiak (Święciechowa).
Szczegółowe wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3544/results.html…
Zwycięzcom i wszystkim zawodnikom GRATULUJEMY!

Sala konferencyjno-sportowa (w budynku pływalni krytej) w WOSIR w Drzonkowie (dzielnica Zielonej Góry).

Grupa A (do FIDE): http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3545/index.html?l=pl
Grupa B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_3544/

Regulamin:  Chessarbiter-czytaj..

ZAPRASZAMY i prosimy o wcześniejsze zgłoszenie!

Kalendarz listopadowych imprez sportowych w WOSiR w Drzonkowie:

http://www.drzonkow.pl/PL/kalendarium/0/0/2020/11/0/

IX Turniej o Puchar Bachusa.

8 listopada w Drzonkowie-Zielona Góra rozegrano IX Turniej o Puchar Bachusa.
W grupie A na podium stanęli Nikolai Aliavdin (Zielona Góra), 13-letni Bartłomiej Róg (Stilon Górzów) i Karol Kucza (Zielona Góra).
Najlepszą zawodniczką była Paulina Raczykowska (Kożuchów), a najlepszym zawodnikiem powyżej 50 lat Jan Kibała (Zielona Góra).
W grupie B zwyciężyli: Marcel Misiek (Górnik Polkowice), Kacper Boniakowski i Oleksandr Levitskyi (obaj z Zielonej Góry). Najlepszą juniorką została Emilia Pochranowicz (Myślibórz).
GRATULUJEMY zwycięzcom i wszystkim uczestnikom!
Wyniki grupy A: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3424/results.html…
Wyniki grupy B: http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3425/results.html…
 


Niedziela 8.IX godz. 11.15-14.15.
Sala konferencyjno-sportowa (w budynku pływalni krytej) w WOSIR w Drzonkowie (dzielnica Zielonej Góry).
http://www.drzonkow.pl/PL/426/Dla_Ciebie_i_Rodziny/.
Grupa A (do FIDE): http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3424/results.html…
Grupa B:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/…/ti_3425/results.html…
Regulamin: http://www.chessarbiter.com/…/2020/ti_3424/regulations.html…
Ilość zawodników: do 60 zawodników, aby zachować wymagane odległości (czyli po około 30 w grupach A i B).

ZAPRASZAMY i prosimy o wcześniejsze zgłoszenie!  

Zielony Mat 2020

Zapraszamy dzieci i młodzież do lat 14 (ur. w 2006 lub młodszych) na Turniej „Zielonego Mata”. Turniej zostanie rozegrany w sobotę 19 września ( w godz. 10.00-12.30 w „Domu Harcerza” w Zielonej Górze, ul. Wyszyńskiego 19 a.
 Grupa A:
 
 

Wyniki Mistrzostw Województwa Juniorów

5 września w Sulechowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Juniorów i Młodzików. Frekwencja była znakomita 111 zawodniczek i zawodników. 
Gratulacje dla medalistów:
Juniorki do lat 8: Mataczyna Aleksandra (KSz STILON Gorzów Wlkp.), Garbaciak Maja (Niwiska), Buczkowska Łucja (Sulęcin).
Juniorzy do lat 8: Bodnar Michał (ŻKSz Żary), Gruszewski Bartosz (STMGK Strzelce Krajeńskie), Kowalski Marcel (KSz STILON Gorzów Wlkp.).
Juniorki do 10 lat: Gruszewska Daria (STMGK Strzelce Krajeńskie), Kamińska Zuzanna (KSGU TĘCZA Krosno Odrzańskie), Brzemińska Amelia (KSz Sulechów).
Juniorzy do 10 lat: Kowalski Aleksander (Stilon Gorzów), Murawski Gabriel (KSz ODRODZENIE Kożuchów), Modzelan Wojciech (KSz STILON Gorzów Wlkp.)
Juniorki do lat 12: Ziobrowska Maja (KSz STILON Gorzów Wlkp.), Leer Andżelika (GKSz Gubin), Bodnar Maria (ŻKSz Żary).
Juniorzy do lat 12: Musin Paweł (ŻKSz Żary), Wilangowski Olivier (Gorzów Wlkp.), Chmielewski Jakub (ŻKSz Żary).
Juniorki do lat 14: Górska Marcelina (STMGK Strzelce Krajeńskie), Markowska Kalina (GKSz Gubin), Wiśniewska Patrycja (KSz Sulechów).
Juniorzy do lat 14: Szachowicz Mateusz (STMGK Strzelce Krajeńskie), Skrzypczak Jacek (AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra), Łochiński Paweł (KSz STILON Gorzów Wlkp.).
Juniorki do lat 16: Kudlak Julia (KSGU TĘCZA Krosno Odrzańskie).
Juniorzy do lat 16: Górkiewicz Mateusz (ŻKSz Żary), Jakub Czechowski (KSz STILON Gorzów Wlkp.), Mikołaj Lisiecki (AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra).
Juniorki do lat 18: Raczykowska Paulina (KSz STILON Gorzów Wlkp.), Musin Oliwia (ŻKSz Żary).
Juniorzy do lat 18: Lambrecht Tomasz (ŻKSz Żary), Goliński Krzysztof (AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra), Kita Dawid (GKSz Gubin).
Gratulacje również dla 15 młodych zawodniczek i zawodników, którzy podwyższyli swoje kategorie!

IX Turniej o Puchar Bachusa

Termin: 4 października 2020 r. (niedziela) 

Turniej odbędzie się w godzinach 10.30 – 15.30.

Miejsce: Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, ul. Podgórna 7, Zielona Góra

Regulamin:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2702/regulations.html?l=pl 

Grupa A:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2702/results.html?l=pl&tb=2_

Grupa B:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_2703/results.html?l=pl&tb=2_